Fizjoterapia domowa

SGL Łęczna
ul. Górnicza 3, 21-010 Łęczna
Specjaliści

Mgr Monika Skoniecka - fizjoterapeuta

Mgr Daniel Szelepusta - fizjoterapeuta

Magdalena Błądek - technik masażu

Mgr Tomasz Filipczuk - fizjoterapeuta

Mgr Aleksandra Josicz - fizjoterapeuta

Mgr Paulina Muskała - fizjoterapeuta

Fizjoterapia domowa

Fizjoterapia domowa to oferta zabiegów dla pacjentów, którzy nie mogą dotrzeć do poradni rehabilitacyjnej. W takim przypadku to fizjoterapeuta przyjeżdża do domu pacjenta i przy pomocy przywiezionych akcesoriów przeprowadza zabiegi.

W SGL możesz umówić zabieg z rehabilitantem przeprowadzany w miejscu Twojego zamieszkania albo pod adresem, pod który mieszka bliska Ci osoba wymagająca rehabilitacji. Pacjentem zajmie się doświadczony fizjoterapeuta.

Domowe wizyty rehabilitanta — dla kogo?

Zabiegi fizjoterapii domowej są przeprowadzane na podstawie ważnego skierowania w ramch kontraktu z NFZ. Możliwe do zrealizowania świadczenie fizjoterapii domowej jest w przypadku osób z Chorobą Parkinsona, stwardnieniem rozsianym, u osób z dziecięcym porażeniem mózgowym albo porażeniem połowiczym, w tym z porażeniem kończyn dolnych oraz porażeniem czterokończynowym. Z usług rehabilitanta dojeżdżającego do domu pacjenta korzystają także pacjenci po udarach i wylewach do mózgu, z chorobami naczyń mózgowych z reumatoidalnym zapaleniem stawów czy z chorobami zwyrodnieniowymi stawów biodrowych lub kolanowych. Fizjoterapię domową powinni rozważyć także pacjenci z zapaleniem mięśni lub ze złamaniami kości udowej.

O skierowanie na fizjoterapię domową należy zapytać lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) lub innego specjalisty zajmującego się pacjentem, jeśli ma on kontrakt z NFZ. Z zabiegów rehabilitacji w domu można skorzystać także prywatnie.

Zabiegi fizjoterapii domowej

Rehabilitant może w domowych warunkach przeprowadzić bardzo różne zabiegi poprawiające samopoczucie fizyczne i psychiczne pacjentów. Przede wszystkim jest to kinezyterapia i fizykoterapia, czyli ćwiczenia wspierające sprawność, wzmacniające siłę mięśni i zwiększające zakres ruchu. Fizjoterapeuci wykorzystują także rollery, piłki, taśmy i gumy, czyli niedrogie i proste akcesoria, które zwiększają efektywność ćwiczeń. Są to również masaże, leczenie polem elektromagnetycznym czy termoterapia.

Rehabilitant przy okazji uczy samego pacjenta, jak i jego opiekunów, jak wykonywać ćwiczenia samodzielnie w domu. Zaangażowanie pacjenta przyspiesza efekty rehabilitacji, czyli powrót do pełnej lub częściowej sprawności.

Czym się wyróżniamy?
Nowoczesny sprzęt
do diagnostyki
Ponad 25 letnie
doświadczenie na rynku
Wykwalifikowany
personel